Главная > Статьи > Инженерные системы и конструкции > Підстави для швидкої окупності сонячного колектора?

Объявления: Підстави для швидкої окупності сонячного колектора?

 

Підстави для швидкої окупності сонячного колектора?

26.02.2018

Крім того сонячні колектори можуть відігравати роль підтримки опалювальної системи.

Принцип роботи сонячного колектора не складний - сукупність спецматеріалів та оригінальна конструкція дає змогу здійснювати нагрів теплоносіїв системи коли сонячне світло попадає на поверхню колектора.

Функціонування колектора буде залежати і від сезону, в цьому випадку в якості теплоносія буде спеціальна рідина, а також це може бути і звичайна вода. Частину колекторів застосовують на протязі всього року, інші ж пристосовані тільки для сезонної роботи. Ці системи є досить довговічними та невибагливими у обслуговуванні.

Все про роботу сонячного колектора, ціни, характеристики дивіться на сайті https://prel.prom.ua/g9495911-sonyachn-kolektori

Оскільки така система - річ довгострокового користування, зрозуміло, що перше питання, яке виникає у замовника, звучить так: а наскільки це вигідно і коли це окупиться? Однозначної відповіді немає. Можна лише стверджувати, що дійсно окупиться, а ось коли - це залежить від декількох фундаментальних моментів.

З фінансової точки зору, як і з експлуатаційної, сонячні теплоустановки відносяться до інвестиційних проектів з відкладеною економічною ефективністю. Термін їх окупності - це не більше ніж один з факторів доцільності, до того ж не найголовніший. Споживач вирішує, куди вкласти гроші з метою отримати непрямий дохід від економії - це в майбутньому, і матеріальні зручності (гарячу воду, опалення, енергетичну незалежність) - вже в теперішньому часі.

У початкову вартість системи в момент її продажу і установки закладена вартість самого устаткування і оплата праці фахівців. Причому в обладнання входять не тільки сам сонячний колектор, а й супутні елементи комплексу (наприклад, бак-акумулятор). На тлі постійного зростання цін на енергоносії з плином часу покупка і установка сонячного колектора також подорожчають. Це тому, що при його виробництві використовуються ті самі енергоносії. Ну і, звичайно, змінюється ситуація на ринку.

Термін експлуатації сонячних колекторів перевищує 30 років. Звідси робиться висновок, що, встановивши таке обладнання, можливо позбавитись від постійних витрат і клопоту практично на декілька десятків років. Особливо з огляду на ту обставину, що геліосистема як одна з найбезпечніших і невибагливих систем теплопостачання не вимагає майже ніякого обслуговування. Тільки іноді в місцях з великою запиленістю доводиться змивати з колекторів бруд. Отож перший нюанс для швидкої окупності - рівень запиленості. Наступним нюансом, буде сонячна активність, адже у більш сонячних районах функціонування сонячних колекторів буде продуктивнішим.

Картинки по запросу сонячний колектор

Слід врахувати, що навіть залишкова вартість геліосистем досить висока. Навіть якщо через ті ж 30 років вона з якоїсь причини вийде з ладу і нічого іншого не залишиться, як здати її в утиль, то і в цьому випадку господар отримає за свій "лом" неабиякі гроші, так як в конструкціях сонячних колекторів застосовуються кольорові метали і інші цінні довговічні матеріали, практично не змінюються з плином часу.

З огляду на вищезазначене формується висновок, що швидка окупність сонячних колекторів буде у тих, хто розташує їх у оптимальному місці, у сонячному районі, тоді отримуючи максимальну ефективність від такої системи можливо швидко її окупити.

Сонячний ринок тільки починає формуватися. Ті, хто зацікавлений в його розвитку, закликають брати приклад з жителів розвинених країн вже зараз і пророкують прийдешній бум попиту на сонячну енергетику.


Рассказать о статье "Підстави для швидкої окупності сонячного колектора?" друзьям: