Системи туманоутворення

20.05.2016

Система туманоутворення (інші назви: декоративне туманообразование, туманний пейзаж, туманообразование, декоративний туман, штучний туман набуває все більшого поширення в країнах СНД.

Ттуманоутворення - це унікальне в своєму роді напрямок в оформленні саду, а крім того ландшафтному дизайні присадибних ділянок. Системи туманоутворення створять в будь-якій частині саду ефект тропічного пейзажу. За допомогою цієї системи уздовж доріжки або поруч з вашим газоном буде стелитися серпанок легкого туману, огортаючи все навколо природним природним затишком.

Принцип роботи системи штучного туману такий. Вода під тиском подається за певними трубопроводах на форсунки діаметром від 1 до 5 мікро. Від випаровування вологи відбувається підвищення вологості повітря і охолодження навколишнього середовища.

Установки працюють як в закритих приміщеннях, так і на відкритих просторах. Витрата води при цьому мінімальний.

Системи туманоутворення можна використовувати в сільськогосподарських, виробничих, комерційних сферах. Штучний туман можна застосовувати для зниження температури повітря в спекотні літні дні в терассах, верандах, альтанках, в літніх кафе і ресторанах.

Створюваний мікроклімат благотворно впливає на самопочуття, негативні чинники впливу кондиціонерів відсутні. Таким чином, туманообразование можна застосовувати в наступних цілях:

  • для декоративного оформлення;
  • для охолодження приміщення;
  • для промислового охолодження;
  • для створення мікроклімату для грибного і тепличного господарства.

Декоративна функція.

Системи туманоутворення, перш за все, використовують для декоративних цілей. Це відмінний інструмент для створення неповторного, злегка містичного ландшафту на ділянці.

Якщо доповнити її системою ландшафтного озвучування, можна отримати ще більш цікаві результати. Тоді ці системи встановлюються переважно біля водойм або басейнів, на верандах і альтанках або уздовж огорож.

Створення ефекту природного туману навколо фонтанів і водойм, навколо басейнів, в садах і на клумбах, на альпійських гірках і на будь-якої закритої або відкритої території. Один рух руки - і через кілька хвилин ваші гості будуть здивовані легким серпанком над ставком, а через якийсь час сад буде оповитий білосніжною пеленою, що створює казковий, чарівний ландшафт. Охолоджуюча функція. Відносно цієї функції систем, в даний час відсоток систем туманоутворення, що встановлюються для цілей охолодження, досить малий. Однак все більше кафе і ресторанів використовують ці системи для охолодження температури повітря в своїх літніх терасах. В даному випадку системи туманоутворення встановлюються на продуваються, відкритих площах (тераси, альтанки).
Промислове охолодження.

Використання систем туманоутворення з метою промислового охолодження температур - дуже рідкісне явище в Росії. Це пов'язано з великою вартістю такого заходу. А також досить мало сфер діяльності, яким це дійсно потрібно.

До них можна віднести деревообробну промисловість і виноробство. Створення мікроклімату.

Не так рідко системи туманоутворення використовуються в тепличному господарстві. Це дуже зручно для грибниць і теплиць, де потрібно підтримувати мікроклімат на певному рівні. Завдяки системам штучного туману можна домогтися потрібних для рослин вологості і температур. Якщо вмонтувати в систему бокс для додавання добрив, ви отримуєте можливість рівномірно, і не перериваючи роботу агрегату, розпорошувати необхідні речовини, при цьому, не втрачаючи сили для обходу кожної рослини окремо.

Що стосується процесу установки і обладнання, то головним чинником, який впливає на правильну працездатність системи штучного туману, є грамотне її проектування. В процесі проектування враховується градус охолодження, кількість вологи, а також потрібні площі. Виходячи з цих параметрів підбирається необхідний набір обладнання.

Головними в ланцюжку обладнання системи штучного туману є форсунки, трубопровід високого тиску і насос. Керуючі елементи застосовують в основному в тому випадку, якщо є потреба в автоматичному управлінні цієї системи. Форсунки найчастіше розставляються з кроком 0,6-0,8 м. Один від одного. Вони видають воду з розміром краплі від 10 до 50 мікрон. Для охолодження застосовуються найчастіше форсунки з отвором 0,15-0,2 мм. Для декоративних функцій - 0,5 мм. Для зволоження - з отвором 0,3 мм.


Рассказать о статье "Системи туманоутворення" друзьям: