Главная > Статьи > Строительство и ремонт > Вибір вантажопідйомного крана для ефективного виконання підйомно-транспортних робіт

Объявления: Вибір вантажопідйомного крана для ефективного виконання підйомно-транспортних робіт

 

Вибір вантажопідйомного крана для ефективного виконання підйомно-транспортних робіт

31.10.2018

Практично на будь-якому промисловому, ремонтному або транспортному підприємстві, де доводиться займатися навантаженням, розвантаженням та переміщенням усіляких важких вантажів, для цих цілей залучаються різні види підйомно-транспортної техніки. При цьому, як показує практика, найбільш затребуваними і популярними є мостові крани, які можуть помітно відрізнятися між собою за своїми конструкційними особливостями та технічними характеристиками.

кран козловий

Згідно загальноприйнятої класифікації, крани мостового типу прийнято ділити на «класичні» мостові та козлові. Загальним конструкційним компонентом для всіх таких вантажопідйомних машин є наявність моста, який складається з однієї або двох металевих балок. Головна відмінність між власне мостовими і козловими кранами полягає в тому, що у останніх конструкція набагато простіше – їх міст жорстко кріпиться на опорах, які зовні нагадують будівельні «козли» (звідси і назва).

Внизу опор козлових кранів у більшості моделей є колеса і гальмівні пристрої, завдяки яким забезпечується переміщення і точне позиціонування в місцях навантаження і вивантаження. Колеса більш великих кранів козлових зазвичай пересуваються по спеціально прокладених рейках, а ось крани козлові легкі (ККл) здатні переміщатися як по рейках, так і безпосередньо по поверхні робочого майданчика, що робить їх надзвичайно мобільними.

Що стосується «класичних» мостових кранів, то у них основна мостова балка (або дві балки у двубалочних моделей) доповнюється з обох сторін кінцевими балками, котрі мають ходові візки, за допомогою яких вся конструкція моста може переміщатися по підкранових коліях. Шляхи ці можуть кріпитися до капітальних перекриттів (тоді це мостовий підвісний кран) або ж розташовуватися на спеціально встановлених опорах (мостовий опорний кран).

Цілком очевидно, що при подібних основних технічних параметрах (вантажопідйомність, висота підйому, тип приводу, вид використовуваної талі тощо) ціна козлового крана завжди буде нижче, ніж вартість мостового підвісного або опорного крана. Цілком зрозуміло, що при виборі вантажопідйомного крана, крім ціни, дуже важливо враховувати всі особливості на конкретної ділянки і технологічного процесу , а саме:

  • гранична маса вантажів;
  • гранична висота підйому;
  • ширина прольоту;
  • будівельна ширина і висота;
  • оптимальна швидкість переміщення;
  • режим роботи.

Тільки з урахуванням цих основних, а також цілого ряду додаткових факторів можна правильно вибрати мостовий кран. У разі будь-яких сумнівів, найправильнішим рішенням буде заповнення спеціального опитувального листа від підприємства-виробника. Заповнивши такий бланк, скачати який можна на сайті Київського заводу підйомно-транспортного обладнання https://kzpto.com.ua, ви отримаєте найбільш оптимальне рішення щодо вибору моделі та її комплектації, а також зможете купити козловий кран за ціною виробника.


Рассказать о статье "Вибір вантажопідйомного крана для ефективного виконання підйомно-транспортних робіт" друзьям: